"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

02 października 2018 22:58 | Aktualności

W świetlicowej społeczności dużo jest różnorodności.

     W minionym tygodniu świetlicowe dzieci obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka, Dzień Chłopaka oraz Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  

     Nasza świetlicowa gromada mogła wykazać się dużą pomysłowością, kreatywnością i pasją tworzenia. Dzieci wykonały ziemniaczane figurki, fikuśne stwory i zabawne postacie z własnej wyobraźni.  W związku z nadchodzącym Dniem Chłopaka, nie zapomnieliśmy również o naszych wspaniałych, młodych mężczyznach. Przygotowaliśmy dla nich wiele konkurencji sprawnościowych i słodki poczęstunek. Jedną z takich konkurencji były „wykopki”, czyli zbieranie w szybkim tempie ziemniaków położonych w kilku obręczach. Z kolei inna konkurencja, zwana „balonową”, polegała na nadmuchaniu balona, zawiązaniu go i pięciokrotnym podbiciu do góry tak, aby nie spadł na podłogę. Kolejne zadanie dla męskiej części społeczności świetlicowej polegało na rozpoznaniu ukrytych w koszyku przedmiotów za pomocą dotyku. Innym zadaniem było przekładanie kasztanów z jednego do drugiego pojemnika za pomocą grubych rękawic z frędzlami, które utrudniały sprawne wykonanie tych zmagań. „Wyścigi samolotowe” stanowiły konkurencję, której żaden chłopak nie potrafił się oprzeć. Polegała ona na pokonaniu przez papierowy samolot najdłuższej trasy od wyznaczonej linii startu.

     W piątek zapoczątkowaliśmy także dobre praktyki związane z zachęcaniem wychowanków do sięgania po książki z półek naszych bibliotek. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęła sympatyczna i miła bibliotekarka, pani Alicja Jakubczyk z Publicznej Biblioteki w Starej Łubiance. W ramach „lekcji głośnego czytania”, wychowankowie świetlicy szkolnej mogli wysłuchać fragmentów książki pt.: „Co skąd pochodzi? Kawa, herbata, bawełna…”oraz wybranych wierszy zaczerpniętych z książki Piotra Łosowskiego „Obrazki z tęczą”. Niektóre dzieci, zachęcone przykładem, same odważyły się głośno przeczytać wybrany wiersz.

Red. Ewa Gzik

Przeczytano: 277 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: