Disco Dżungla

Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. Kojarzy się on z maskaradą, paradami i ulicznymi pochodami.

22 lutego 2019 r. w szkolnym holu zorganizowano dla uczniów klas I – III edukacji wczesnoszkolnej i wszystkich grup przedszkolnych długo oczekiwaną maskaradę pod nazwą - Disco Dżungla. Według „Słownika języka polskiego” maskarada to bal, zabawa, w której uczestniczą osoby w maskach lub kostiumach.

Tego dnia hol edukacji wczesnoszkolnej  zamienił się w dżunglę – obfitujący w bogactwo fauny i flory tropikalny las. Wśród okazałych  roślin zielnych, światłolubnych i lian (pnącza o zdrewniałych łodygach), spotkać tu można było wiele różnorodnych gatunków fauny i flory: żywej, radosnej, barwnej, nastawionej na dobrą zabawę. Były barwne papugi, dzikie koty, słonie, węże, owady, kameleony i wiele innych.

Przy dźwiękach muzyki i utworach znanych wykonawców wszyscy uczestnicy balu bawili  się ze szkolnymi kompanami. Pomysłowa, realistyczna scenografia i kolorowe, kreatywne przebrania przeniosły dzieci do tropikalnego lasu, wypełnionego muzyką i atmosferą balu. Konkursy oraz wspólne zabawy dostarczyły im niezapomnianych wrażeń. Wszyscy świetnie się bawili i z wielką ochotą brali udział w konkursach, przygotowanych przez praktykantkę: Panią Beatę Bielecką. W przerwie uczestnicy maskarady z klas I- IIISP udali się na poczęstunek, przygotowany przez uczniów klasy ISP, w postaci owocowych szaszłyków i wafli, przekładanych dżemem truskawkowym, masą kajmakową  oraz czekoladą.

Tańce, zabawy i pląsy na parkiecie wyczerpały siły tancerzy. Było bardzo wesoło i barwnie dzięki pomysłowym przebraniom uczestników balu, którzy przepięknie wyglądali w strojach, ilustrujących zwierzęta, zamieszkujące dżunglę.

Tak wspaniała maskarada nie odbyłaby się bez zaangażowania i ogromu pracy, włożonej przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli i rodziców. W sposób szczególny dziękujemy Paniom: Beacie Taracińskiej, Teresie Mierzwie, Beacie Bieleckiej i Sandrze Winiarczyk. Podziękowanie składamy także Pani Aleksandrze Stawińskiej, która uczestniczyła w balu z ramienia szkolnej Rady Rodziców.

Z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

Red. J. Baran, B. Taracińska, T. Mierzwa

 

Opublikowano: 24 lutego 2019 11:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 386

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony