"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

12 marca 2019 12:13 | Aktualności

Dzień Otwarty w naszej szkole.

      W poniedziałek 11 marca 2019 r. Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta otworzył drzwi szkoły dla uczniów i ich rodziców. O godzinie 16.30 rozpoczęło się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych nauką. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole panią Elżbietę Kliber - Przewodniczącą Rady Gminy oraz panią Katarzynę Miernowską - Przewodniczącą Komisji  Oświaty i Spraw Społecznych. Dzień Otwarty był również okazją do spotkania z dyrekcją szkoły, nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, a także do pokazania Gościom panującego w szkole klimatu: życzliwości, otwartości i akceptacji.

    Podczas spotkania pokazaliśmy, jak pracujemy i w jakim kierunku podążamy. Spotkanie rozpoczęło się przygodą z Odyseją Umysłu. Zaprezentowały się trzy grupy Odyseuszy, które reprezentowały naszą szkołę na 28 Eliminacjach Regionalnych Odysei Umysłu w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Przerywnikami w przedstawieniach Odyseuszy były występy wokalno-muzyczne. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego zamienili się w przewodników i oprowadzali po szkole naszych gości. Zaangażowani w organizację Dnia Otwartego nauczyciele oraz uczniowie zaproponowali gościom wiele ciekawych zajęć m.in.: skrzaty z edukacyjną mocą czyli ozoboty, warsztaty dla najmłodszych z kodowania na dywanie, programowanie robotów, świat kolorowej muzyki – bum, bum, rurki i dzwonki diatoniczne, zajęcia plastyczne, warsztaty kreatywności z aparatem fotograficznym  i  wystawy fotograficzne.

   Mamy nadzieję, iż główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych gości i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. Zatem do zobaczenia we wrześniu.

Przeczytano: 156 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: