"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

10 marca 2019 22:44 | Aktualności

Jesteśmy w Finale Ogólnopolskim konkursu Odyseja Umysłu!

W sobotę 9 marca 2019 r. w Poznaniu odbyły się 28 Regionalne Eliminacje Odysei Umysłu - Międzynarodowego Programu i Konkursu Kreatywności. Trzy grupy Odyseuszy reprezentowały naszą szkołę. Dwie nasze drużyny pojadą na Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu do Gdyni! 

W tym roku popularnością cieszyły się dwa problemy długoterminowe. 

Problem 3: W pracowni mistrza Leonarda

Jakże inspirujące musiałyby być odwiedziny w warsztacie wielkiego Leonarda da Vinci! Uczestnicy stworzą i odegrają własną, autorską opowieść o wszechstronnie utalentowanym włoskim artyście i uczonym epoki Renesansu… W spektaklu pokazana zostanie scenografia wyobrażająca pracownię mistrza, a w niej repliki trzech jego znanych prac: reprodukcja któregoś z obrazów, trójwymiarowy model jakiegoś innego wytworu oraz kopia jeszcze jednego dzieła historycznego, wybranego i odtworzonego przez drużynę w dowolny sposób. Na scenie – oprócz samego Leonarda – wystąpi postać Mecenasa, który zleci mu rozwiązanie określonego problemu, a także postać Krytykanta, którego drwiny i kpiny sprawią, że słynny twórca porzuci pewien ciekawy projekt… Jak na ironię, podczas przedstawienia okaże się, że ów „wyśmiany wynalazek” to coś, co przyjęło się i jest współcześnie w powszechnym użyciu!

 Problem 5: Spory o pozory

Drużyna przygotuje i przedstawi humorystyczny spektakl, opowiadający o oryginalnej postaci Szczwanego Mąciciela, który – zamierzając uzyskać nad czymś kontrolę – rozmyślnie stara się jakieś dwie grupy poróżnić i podjudzić do tego, by zwróciły się przeciwko sobie nawzajem… Podstępne zabiegi dwukrotnie okażą się skuteczne. Natomiast za trzecim razem liderzy obydwu obozów zrozumieją, że przez cały czas byli manipulowani. Pojąwszy ten fakt, przekonają innych, że ich kłótnie są – na przekór pozorom – bezsensowne i błahe, a zamiast wierzyć intrygantom, lepiej jest posłuchać się nawzajem, poszukać porozumienia i wyciągnąć z całej sytuacji ważną życiową lekcję. Poszczególne spory zaprezentowane zostaną przy użyciu odmiennych środków wyrazu scenicznego, wzbogaconych dodatkowo efektami przyciągającymi uwagę sędziów i publiczności.

Warto przypomnieć, że podczas konkursu Odyseja Umysłu drużyny prezentują nie tylko przedstawienie trwające do ośmiu minut ( problem długoterminowy). Zmagają się też z tzw. „spontanami”.

Jak co roku nasze ekipy wykazały się sporą kreatywnością. Gra aktorska, rekwizyty, kostiumy zachwyciły sędziów. Wszystkie trzy drużyny z naszej szkoły zaprezentowały wysoki poziom umiejętności. Trwające od wielu tygodni przygotowania przyniosły zadowalający efekt.

Dwie drużyny znalazły się w Finale Ogólnopolskim. Jedna drużyna nie pojedzie do Gdyni. Należą się jej gratulacje za wspaniały występ w Regionalnych Eliminacjach w Poznaniu. Ten zespół wybrał Problem 5. Spory o pozory - grupa wiekowa 2. Gratulacje dla: Oliwii Ekert, Karoliny Wojnowskiej, Karoliny Dłużniewskiej, Kingi Wyrwas, Jessici Michalskiej oraz trenerek Sylwii Gawrońskiej i Magdaleny Sucheckiej.

W Gdyni naszą szkołę reprezentować będą dwa zespoły Odyseuszy. Obie wybrały Problem 3 - W pracowni mistrza Leonarda.

Gratulacje dla: Weroniki Kowalskiej, Martyny Ekert, Ireny Perskiej, Marysi Drożdż, Małgosi Wąsowskiej      i Oliwii Piękniewskiej oraz trenerek Kamili Olszewskiej i Pauliny Kurasz ( grupa wiekowa 2).

Gratulacje dla: Julii Drzymalskiej, Alicji Jankowskiej, Dominiki Głupczyńskiej, Tatiany i Wiktora Gawdzik, Mikołaja Pacanowskiego i Piotra Klinkosza oraz trenerek Ilony Przydatek i Beaty Taracińskiej ( grupa wiekowa 1).

Gratulujemy! Liczymy na emocjonujący finał w Gdyni! 

Przeczytano: 81 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: