"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

13 marca 2019 23:06 | Aktualności

Aktywnie i radośnie

Dnia 12 marca 2019 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z klas I - III wybrali się na pływalnię ,,Delfin” w Wałczu - Bukowinie.

Przed wejściem na basen cała grupa udała się na przedwiosenny spacer wzdłuż Jeziora Raduńskiego, obserwując oznaki zbliżającej się wielkimi krokami wiosny. Przeszliśmy przez jedyny w Polsce metalowy most wiszący, zwany Kłosowskim, spinający oba brzegi Jeziora Raduńskiego. Uczniowie posłuchali też opowieści nauczycieli o miejscu, w którym przebywaliśmy. Wrażeń było co niemiara.

Po spacerze nadszedł czas na pływalnię. Nasi wychowankowie licznie i chętnie korzystają z tej formy spędzania czasu. Pod opieką ratowników, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia zasad obowiązujących na basenie, dzieci mogły wykazać się umiejętnością: pływania, nurkowania, zabaw w wodzie przy wykorzystaniu rękawków, piankowych makaronów, desek oraz korzystać ze zjeżdżalni, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, promocja zdrowego trybu życia, jak i również zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego. Cele można uznać za osiągnięte, ponieważ już w drodze powrotnej uczniowie planowali następną podróż na pływalnię do Wałcza.

Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Dzieci były pod stałą opieką Pań: Jolanty Baran, Beaty Taracińskiej i Teresy Mierzwa.

Uczniowie wymoczeni, zmęczeni, głodni, ale zadowoleni i podekscytowani wrócili autokarem do szkoły. 

 

Dodatkowe informacje o atrakcji turystycznej Wałcza Bukowiny (wg Wikipedii): Most Kłosowski – most wiszący nad jeziorem Raduń w Wałczu, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim. Most spina brzegi jeziora Raduń, które jest wąskim  zbiornikiem rynnowym, w jego najwęższym miejscu. Most przeznaczony jest dla ruchu pieszego. Most wiszący o konstrukcji stalowej, długości 85 metrów wybudowany został w 1978 roku w miejscu wcześniejszego mostka drewnianego. Mostem tym można dojść do umocnień Wału Pomorskiego.

 Red. J. Baran, B. Taracińska, T. Mierzwa

Przeczytano: 127 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: