"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

03 kwietnia 2019 10:38 | Aktualności

Gdynia Arena - 28 Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu.

  Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Gdyni. 30 i 31 marca 2019 roku w Gdynia Arena rozegrał się 28 Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu.

   Przypomnijmy fakty. Dwie drużyny z naszej szkoły wywalczyły w Poznaniu udział w Ogólnopolskim Finale tegorocznej edycji konkursu kreatywnych pomysłów Odyseja Umysłu. W finale, który odbył się w Gdyni, nasi uczniowie znaleźli się w gronie 234 najlepszych drużyn z całej Polski z takich miejscowości jak: Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Łódź, Poznań! Stawką był udział w Finale Światowym w Michigan.

   Zmagania konkursowe odbywały się naprzemiennie w ciągu dwóch dni. Nasi Odyseusze zaprezentowali swoje 8 minutowe przedstawienia w swoich grupach wiekowych przedstawiając swoją koncepcję rozwiązania problemu długoterminowego nr 3 W PRACOWNI MISTRZA LEONARDA. Jakże inspirujące były odwiedziny w warsztacie wielkiego Leonarda da Vinci! Uczestnicy stworzyli i odegrali własną, autorską opowieść o wszechstronnie utalentowanym włoskim artyście i uczonym epoki Renesansu…W spektaklu pokazali scenografię wyobrażająca pracownię mistrza, a w niej repliki trzech jego znanych prac: reprodukcję któregoś z obrazów, trójwymiarowy model jakiegoś innego wytworu oraz kopię jeszcze jednego dzieła historycznego, wybranego i odtworzonego przez drużynę w dowolny sposób. Na scenie – oprócz samego Leonarda – wystąpił Mecenas, który zlecił rozwiązanie określonego problemu, a także postać Krytykanta, którego drwiny i kpiny sprawiły, że słynny twórca porzucił pewien ciekawy projekt… Jak na ironię, podczas przedstawienia okazało się, że ów „wyśmiany wynalazek” to coś, co przyjęło się i jest współcześnie w powszechnym użyciu!

   Podczas konkursu zespół musiał zmierzyć się też z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut.

  Sam udział w finale stał się wielkim wyróżnieniem, sukcesem oraz niezapomnianą przygodą! Nasi Odyseusze zajęli kolejno 12 miejsce (Dominika Głupczyńska, Julia Drzymalska, Alicja Jankowska, Tatiana Gawdzik, Wiktor Gawdzik, Piotr Klinkosz, Mikołaj Pacanowski) oraz 19 miejsce (Maria Drożdż, Weronika Kowalska, Irena Perska, Małgorzata Wąsowska, Martyna Ekert, Piękniewska Oliwia). Odyseuszom towarzyszyły trenerki: Panie: Kamila Olszewska, Paulina Kurasz, Beata Taracińska,  Ilona Przydatek. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom i nietuzinkowe pomysły. Rozbawiły członków jury oraz dopingującą ich publiczność. Byli wspaniali! Gdynia była jednym z… „przystanków”. Mamy apetyt na więcej! Do zobaczenia w przyszłym roku Omer!

 

Przeczytano: 121 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: