"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

01 maja 2019 13:22 | Aktualności

Powiatowy Turniej BRD w Pile.

     29 kwietnia br. na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Pile odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W eliminacjach wzięło udział sześć drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa młodsza składała się z uczestników w wieku 10 – 12 lat, natomiast grupę starszą reprezentowali uczniowie powyżej tego wieku. Zadania uczestników eliminacji powiatowych obejmowały kilka etapów. Pierwszy etap BRD polegał na prawidłowym zaznaczeniu odpowiedzi w teście wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego ( w tym ustaleniu prawidłowego przejazdu przez skrzyżowania).

Kolejny etap Turnieju obejmował ćwiczenia praktyczne, gdzie zawodnicy powinni wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdą po torze sprawnościowym oraz poprawnym przejechaniem przez miasteczko ruchu drogowego, oznaczone sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi pionowymi i poziomymi. Drużyna z naszej szkoły w  składzie: Julia Drzymalska (kapitan), Zuzanna Wajer, Piotr Kowalczyk i Miłosz Górzny, uplasowała się na III miejscu w powiecie. Trzeba podkreślić, że jest to bardzo zadowalający wynik, mając na uwadze debiut tej drużyny. Gratulujemy sukcesu, dziękujemy za zaangażowanie i chęci wzięcia udziału w turnieju.  Grupę do Turnieju BRD przygotowywali nauczyciele: p. Zbysław Taraciński oraz p. Ewa Gzik, przy nieocenionym wsparciu pani Janiny Gołębiowskiej (szkolnej higienistki). Dziękujemy !!!

Red. Ewa Gzik

Przeczytano: 206 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: