Spotkanie z poetką Wiesławą Pyrcz

Dnia 22 października 2019 r.  uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli zaszczyt gościć poetkę - Wiesławę Pyrcz. Pani Wiesława pisze wiersze edukacyjne o zdrowiu i o przyrodzie. Jako emerytowana nauczycielka uwielbia spotykać się z dziećmi. Zawsze z wielką przyjemnością i sentymentem wraca do Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta, gdzie przez większą część pracy zawodowej  pracowała jako bibliotekarz. Celem spotkań jest przybliżanie dzieciom swojej twórczości, a tym samym budzenie zainteresowań poezją. Podczas spotkania poetka zaprezentowała książki zatytułowane: „Recepta na zdrowie”, „Wiersze, które uczą przyrody”, „O misiach i o niedźwiadkach” oraz "Urodziny biedronki i inne wiersze o przyrodzie". Czytała wybrane wiersze i opowiadała o tym, jak powstawały jej książki.

„Recepta na zdrowie” jest zbiorem twórczych porad oraz wskazówek adresowanych do najmłodszych czytelników, mówiących o tym, co należy robić, aby być zdrowym. Wierszyki dotyczą tematyki odżywiania, higieny osobistej, aktywności ruchowej oraz bezpieczeństwa.

„Wiersze, które uczą przyrody” to zbiór wierszy, który ułatwia dzieciom poznanie i miłowanie otaczającej je przyrody. Uwrażliwia na piękno oraz uczy, jak ją chronić i szanować, odpowiada na pytania dotyczące życia roślin i zwierząt.

W książce „O misiach i o niedźwiadkach” autorka przedstawia, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywa pluszowy miś. Jest on nie tylko towarzyszem zabaw, ale często zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa oraz pełni funkcję terapeutyczną. Wiersze opisują również niedźwiadki żyjące na łonie przyrody.

Książka „Urodziny biedronki i inne wiersze o przyrodzie” w ciekawy, a zarazem żartobliwy sposób przedstawia życie zwierząt, ich cechy i zwyczaje.

Niezwykłym wzmocnieniem treści zawartych w wierszykach są piękne i kolorowe ilustracje. Pani Wiesława z wielką dumą podkreśliła, że ilustracje do jej książek wykonały uczennice Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta: Wiktoria Przydatek i Agata Żychlińska.

Dziękujemy Pani Wiesławie Pyrcz za wspaniałe spotkanie pełne miłych przeżyć i pozytywnych emocji.

red. I. Prendecka

Opublikowano: 29 października 2019 22:11

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 230

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony