JASEŁKA 2019 r.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:                   

z nich zaś największa jest miłość.      

        

1 List do Koryntian

Hymn o miłości                                                                    

 

Przy świątecznym stole, nie będzie głów królewskich 

Posadzimy na środku Wiarę, bo ona daje mi sens tego życia.

Tuż obok zasiądzie ofiarność-która szczodrze płaci-nie domagając się zwrotów.

Zaraz za nią odpocznie siła, by wesprzeć moją duszę.

Potem cicho, niczym latający motyl, pojawi się nadzieja-by błyszczeć tysiącem blasków.

A na końcu obsypana płatkami śniegu, odkurzona dźwiękami łez spadających z moich policzków-zjawi się miłość-a tą niczym ziarno zboża rozdam i wszystkim każę pielęgnować.

 

 

Miłość rodzi się w Tobie i we mnie…

Grudzień to miesiąc, w którym katolicy przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole o tej porze wystawiane są jasełka, które  tym razem przybrały współczesny charakter.

Podczas przedstawienia zwrócono uwagę na szereg problemów, z którymi walczy współczesny człowiek: samotność, brak wiary, egoizm, zakłamanie, żądza posiadania, a także ludzka obojętność. Na drugi plan schodzi tradycja świąt obchodzonych w duchu katolickim, w kręgu najbliższych. 

Święta w wielu domach nie są boże… Kupione, sprzedane, zjedzone. Święta choinek, bombek pstrokatych, światełek, lodówek pękatych, karpia przerażonego, piernika pachnącego, kolęd do nastroju i świętego spokoju.

Człowiek w pogoni za tym, co ulotne, zapomina o najważniejszych wartościach takich jak: wiara, nadzieja  i miłość, które są receptą na szczęśliwe życie. Rodzi się w gestach dobroci, słowach życzliwości, w dziecięcej prostocie, w uśmiechu staruszki, w wyciągniętej dłoni do potrzebującego, w  inności drugiego człowieka.

Spektakl obejrzeli zaproszeni goście: Wójt Gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks.Roman Piwoński, a także: Pani Katarzyna Miernowska, Pani Iwona Kwaśniak, Pan Krzysztof Herman, Pan Sebastian Trzeciak oraz nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice uczniów i mieszkańcy Starej Łubianki i okolic, którzy licznie przybyli na to widowisko. Na scenie, zgodnie z tradycją szkoły, wystąpili uczniowie obok nauczycieli. W tym roku zagrały nauczycielki: Pani Karolina Życka wraz z synem Igorem oraz Pani Patrycja Kaźmierczak. Wystąpiły trzy zespoły: wokalny kwartet Piasecka Band Pani Ilony Piaseckiej, zespół muzyczny na czele z Panią Izabellą Prendecką i zespół taneczny, który poprowadziła Pani Elżbieta Szczepaniak. Przygotowaniem kostiumów dla tańczących dziewcząt zajęły się dwie mamy naszych uczennic: Pani Beata Wojnowska i Pani Marta Klinkosz. Dziękujemy!

Dziękujemy również OSP w Starej Łubiance i Panu Andrzejowi Bajerowi za wypożyczenie  i zamontowanie reflektorów, Panu Grzegorzowi Siedleckiemu za pomoc w dekorowaniu sali gimnastycznej. Wszystkim i każdemu z osobna, za dobre słowo i wsparcie.

Najlepszą recenzją spektaklu są łzy, które były wynikiem wzruszenia widzów. Pełni emocji nagrodzili występ młodych artystów owacją na stojąco.

 

Spektakl będzie można obejrzeć 10 stycznia 2020 r. o godzinie 17.00 w CUK w Szydłowie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Opublikowano: 05 stycznia 2020 18:17

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 247

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony