Dzień Bezpiecznego Internetu - 11.02.2020

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. 

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanych przez http://saferinternet.pl. W szkole zostaną przeprowadzone pogadanki o zachowaniu bezpieczeństwa w internecie we wszystkich klasach w czasie zajęć z edukacji informatycznej, informatyki oraz zajęć świetllicy szkolnej. Została przygotowana gazetka szkolna umieszczona w holu głównym szkoły, na której zamieszczono treści oraz linki ciekawych stron, z których można skorzystać w razie różnych zagrożeń czyhających w ogólnoświatowej sieci.

Między innymi warte do zapamiętania ważne numery telefonów oraz strony internetowe, które odwołują do uzyskania pomocy w razie porzeby:

- telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111

- telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci - 800 100 100

- zgłaszania nielegalnych treści znalezionych w Internecie - http://dyzurnet.pl


Red. Dariusz Chrobak


Opublikowano: 10 lutego 2020 14:13

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 177

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony