Podsumowanie Konkursu Programistycznego PixBlocks Programming Challenge

14 lutego 2020 r. podsumowaliśmy uczestnictwo naszych uczniów w konkursie programowania blokowego i tekstowego. Nasi uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 po raz pierwszy próbowali swoich programistycznych możliwości w międzynarodowym konkursie PixBlocks 2019. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Uczniowie bioracy udział w konkursie musieli wykazać się umiejętnościami programowania blokowego oraz tekstowego w języku Python. Do konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów klas V-VIII. Jak na pierwszy raz to osiągnęli super wyniki, aż dwoje z nich zostało zakwalifikowanych do półfinału. Kacper z kl. VIII osiągnął w eliminacjach 20/20 możliwych do zdobycia punktów, natomiast Dominika 19 na 20.

Właśnie za te osiągnięcia otrzymali podziękowania oraz dyplomy. Pani z-ca dyr. Ilona Przydatek osobiście w obecności nauczyciela przygotowującego uczniów do konkursu p. Dariusza Chrobaka podziękowała im za odwagę, chęć zmierzenia się z nowymi wyzwaniami oraz życzyła powodzenia w kolejnej edycji, która odbędzie się w październiku 2020 r. Super! Tak trzymać!!!


Opublikowano: 16 lutego 2020 21:32

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 416

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony