Apel do Rodziców!

Szanowni Państwo!

Do 10 kwietnia 2020 r. potrwają ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli – wynika z rozporządzenia MEN, które w piątek ukazało się w Dzienniku Ustaw. W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym przygotowujemy się do nauczania realizowanego na odległość.  Problem z koronawirusem  w kraju wymusza nauczanie on-line, które jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Jest to dla nas wszystkich sytuacja nowa.  W związku z zaistniałą sytuacją nauczyciele naszej szkoły wdrażają się do wprowadzenia nauczania zdalnego.

Sytuacja jest stresowa nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim dla  Rodziców.  Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Absolutnie nie odbierajcie tego czasu jako przerzucenia odpowiedzialności na Was za edukację dzieci. Zorganizowanie zdalnego nauczania wszystkich nas zaskoczyło.

Wszystkie treści dostępne będą przez przeglądarkę internetową i nie będą wymagać instalacji dodatkowego oprogramowania. Dodatkowo na platformie udostępniony będzie moduł do śledzenia postępów w nauce dla zalogowanych użytkowników czyli wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy stworzą konto na platformie. Utworzone zostaną  konta dla uczniów i nauczycieli. Poinformujemy również w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza ucznia oraz postępy w nauce. Nauczmy się wspólnie tej trudnej i nietypowej sytuacji. Prosimy Państwa o bieżące monitorowanie informacji przesyłanych przez e-dziennik, stronę internetową szkoły, gdzie będą  umieszczane wszelkie informacje.

Najważniejsze, że jesteśmy razem. Nie pozwólmy, aby ta sytuacja postawiła rodziców i nauczycieli po dwóch stronach barykady. Życzmy sobie wzajemnie, aby ten czas jakoś  szybko minął i powróciła normalna sytuacja. Życzymy wszystkim zdrowia i apelujemy o przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

                                                                                                            Z poważaniem

                                                                                                           Dyrekcja szkoły

                                                                                                          

 

Opublikowano: 23 marca 2020 19:57

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 193

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony