Zdalne nauczanie - informacja dla Rodziców.

Drodzy Rodzice!

Otwieramy nowy, inspirujący rozdział w Naszej Szkole – czyli nauczanie zdalne. Jest to dla uczniów nowa forma, więc prosimy o niewielką pomoc, szczególnie najmłodszym uczniom, w pierwszych dniach pracy. Proponowana platforma Microsoft 365 i aplikacja Microsoft Teams daje ogromne możliwości, które postaramy się wykorzystać podczas zajęć – oczywiście dostosowując ich ilość oraz formę do wieku i umiejętności uczniów. Z pewnością na początku pracy zrodzi się wiele pytań oraz może nawet problemów technicznych – dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w uruchomieniu naszego e-learningu.

Zdajemy sobie sprawę, że organizacja nauczania w domu również dla Państwa może stanowić pewną trudność i nie zawsze dziecko będzie mogło być on-line w wyznaczonym czasie. Do wszystkich zajęć i materiałów dziecko ma dostęp w dowolnym czasie – wystarczy zalogować się na platformie MICROSOFT 365 i w aplikacji TEAMS, a następnie wejść na kanał przedmiotu.  Poszczególne lekcje zawsze zaczynają się o pełnej godzinie zegarowej. Samo połączenie z nauczycielem podczas wyznaczonej lekcji będzie trwało  od 15 do 45 minut. Pozostały czas w planie lekcji oraz zajęcia nazwane PRACA WŁASNA – to zaplanowany czas na samodzielną pracę w domu. Oczywiście ten czas można wykorzystać dowolnie, ale zachęcamy do pracy dydaktycznej w godzinach przedpołudniowych i stałych. W planie widoczne są również zajęcia W-F podczas których nauczyciel będzie zachęcał do ruchu w domu oraz lekcji religii.

Od poniedziałku 30 marca realizować będziemy udoskonaloną formę zajęć on-line według przygotowanego planu lekcji.

Prosimy o bieżący kontakt z wychowawcą w celu zniwelowania pojawiających się trudności. Od poniedziałku uczniowie klas 1-3 powinni brać udział w każdych zajęciach on-line pod opieką osoby dorosłej, zanim nie nauczą się samodzielnej obsługi platformy oraz interakcji z nauczycielem. Następnie podczas pracy własnej również oczywiście zachęcamy Rodziców do kontroli pracy uczniów.

Nauczyciele będą do indywidualnej dyspozycji uczniów w godzinach wyznaczonych planem jako DYŻUR NAUCZYCIELA ON-LINE. Jeśli Rodzice będą chcieli skontaktować się z Nauczycielem za pomocą platformy – powinni to zrobić z konta UCZNIA – w zakładce CZAT – łącząc się bezpośrednio z wybranym nauczycielem. Oczywiście forma kontaktu przez e-dziennik  jest cały czas aktualna i mile widziana. Bardzo prosimy o bieżące sprawdzanie e-dziennika.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie we wdrożeniu systemu nauczania zdalnego, mamy nadzieję, że zaproponowana przez Nas forma sprawdzi się, ponieważ chcielibyśmy z niej korzystać również w przyszłości. Wszelkie pytania proszę przesyłać na bieżąco przez dziennik elektroniczny do wychowawcy klasy.

                                                                                 

                                                                                              Z poważaniem

                                                                                             Dyrekcja Szkoły

Opublikowano: 25 marca 2020 14:39

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 280

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony