PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

Zakończenie roku szkolnego to przeważnie święto uczniów i nauczycieli, w tym roku w dużej mierze jest także szczególnym dniem dla Rodziców, którzy poświęcili mnóstwo czasu i pracy by wesprzeć swoje dzieci i ich pedagogów w wysiłkach edukacyjnych. Rok szkolny, który dobiegł  końca był wyjątkowo dziwny i nieprzewidywalny. Nigdy dotąd polskie szkoły nie pozostawały zamknięte przez tak długi okres.

Przed nami pojawiło się  zawodowe wyzwanie – kształcenie na odległość. Udało się? Uważamy, że tak. Każdy z nas starał się sprostać nowej rzeczywistości. Po raz pierwszy uczniowie kontynuowali swoją edukację za pośrednictwem komputerów i nowoczesnych technologii z wykorzystaniem Internetu. Nagrywaliśmy filmiki na You Tube, tańczyliśmy, śpiewaliśmy, czytaliśmy książki, mieliśmy lekcje online z wykorzystaniem platformy Microsoft 365. Początki nie były łatwe. Bawić się samotnie przed kamerą to dla wielu z nas było wyzwanie, ale z każdym kolejnym filmikiem szło nam coraz lepiej.  Nie da się ukryć, że wielką rolę w tym procesie odegrali Rodzice.

Rodzice zawsze wspomagają swoje pociechy w nauce, jednak w kończącym się właśnie roku szkolnym pomoc ta przybrała szczególną formę. Wielu z nich stało się bowiem nauczycielami na drugim etacie, ponieważ po powrocie z pracy musieli zasiąść z dziećmi do lekcji i wytłumaczyć im dokładnie zagadnienia, które nie zostały omówione, bądź pozostały dla dziecka niezrozumiałe mimo zdalnej lekcji z nauczycielem.

 ZA TEN WŁOŻONY TRUD RODZICOM, DZIĘKUJEMY!

DZIĘKUJEMY ZA: POMOC, ZAANGAŻOWANIE I WSPÓŁPRACĘ W ZDALNEJ EDUKACJI. DOCENIAMY WASZ WYSIŁEK W PROCESIE ZDALNEGO NAUCZANIA.

Zdalna edukacja nauczyła nas nowych umiejętności, jednak marzymy o powrocie do normalności.

Opublikowano: 02 lipca 2020 18:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 307

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony