"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

09 czerwca 2013 20:58 | Aktualności

Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej dziewcząt Gimnazjów

6 czerwca  odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gimnazjów w Piłce Nożnej Dziewcząt. Zawody rozegrane zostały na boisku gimnazjum Nr 5 w Pile. W imprezie uczestniczyło dziewięć drużyn:Gimn. Kaczory, Gimn. Białośliwie, ZS Szydłowo, Gimn. 4 Piła, ZS 1 Piła, Gimn. Wysoka, Gimn. Wyrzysk, ZS 3 Piła, ZS Stara Łubianka.Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch etapach.I etap, to eliminacje w trzech grupach po trzy zespoły, a następnie zwycięzcy grup rozegrały turniej o miejsca 1,2,3.Mecze sędziowali: Grzegorz Stach i Jacek Piechota.

A oto wyniki poszczególnych spotkań:

Grupa „A”                                                 Grupa „B”                                    Grupa „C”

ZS Szydłowo – G. Wysoka  0:0          G. Kaczory – ZS 1 Piła 5:0           G. Wyrzysk – ZS 3 Piła 3:0

ZS Szydłowo – G. Białośliwie 1:1     ZS 1 Piła – G. 4 Piła2:1             ZS 3 Piła – ZS Stara Łubianka 0:1

G. Białośliwie – G. Wysoka 1:2         G. Kaczory – G. 4 Piła  4:0     ZS Stara Łubianka – G. Wyrzysk 0:0

Zwycięskie drużyny grup awansowały do fazy finałowej, gdzie rozegrały pomiędzy sobą mecze o miejsca 1,2,3.

Niestety w naszej drużynie pozostał mały niedosyt z czwartego miejsca. W tegorocznych mistrzostwach spośród 2 rozegranych meczów dziewczyny, wygrały jeden i jeden zremisowały. Tym samym uzyskały tyle samo punktów co dziewczęta z Wyrzyska. Na nasze nieszczęście to one uzyskały awans do fazy finałowej, ponieważ strzeliły jedną bramkę więcej a  w fazie finałowej zdobyły tytuł mistrzowski. Ta statystyka świadczy niewątpliwie o tym, że potrafimy zagrać „dobrą piłkę” ale również pokazuje jak  wyrównany jest poziom gry w naszym powiecie. Miejmy nadzieję że kolejne występy naszych piłkarek będą równie udane. W tegorocznych rozgrywkach w barwach naszej reprezentacji zagrały: Anita Cioch, Patrycja Cecka, Patrycja Rachwalska, Agnieszka Filip, Emilia Górzyńska, Dominika Stawińska, Anna Kuczyńska, Natalia Musiał, Gabriela Perlińska, Wiktoria Trenzeluk.

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 821 razy. Wydrukuj|Do góry