"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

20 czerwca 2013 21:40 | Aktualności

Dzień projektów

 Dnia 14 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbyła sie oficjalna prezentacja projektów edukacyjnych, które wykonali uczniowie II i III klas gimnazjum. Wśród wielu tematów, przeważnie dotyczących naszego patrona Władysława Stanisława Reymonta - gimnazjaliści wybrali te, które im odpowiadały i tak powstały grupy, nad którymi pieczę sprawowali opiekunowie. Warto przypomnieć również, że udział w projektach jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum. Przygotowania do projektów mogły zacząć się już w październiku, kiedy to według harmonogramu, następował podział uczniów na grupy, wybór tematu projektu oraz opiekuna.

Po długich przygotowaniach, wreszcie nadszedł czas na ten stresujący moment, czyli prezentację. Wszyscy uczniowie gimnazjum spotkali się w sali numer 18 i każda grupa według kolejności prezentowała wyniki swojej pracy.

Trzeba przyznać, że nie było to wcale nudne przeżycie, lecz bardzo ciekawe i na pewno pouczające, chociażby dla tych, którzy musieli wykonać  i zaprezentować swój projekt.

Każdy projekt był inny, żaden się nie powtarzał, a sposób interpretacji danych zagadnień był naprawdę interesujący. Wśród tematów pojawiło się m.in. przedstawienie (prezentowane na uroczystości nadania imienia naszej szkole), film czy prezentacje multimedialne. Dokładniej z tematami projektów można zapoznać się w zakładce 'Projekty edukacyjne w gimnazjum'.

Specjalne podziękowania należą się Pani Sylwii Gawrońskiej, która była koordynatorem projektów oraz naszym opiekunom, którzy wiedzieli jak nam pomóc.

Myślę, że każdy z uczestników projektów nauczył się współpracy w grupie i zrozumiał jak jest ona ważna.

 

Red. Ewa Matusiak

 

Przeczytano: 1088 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: