"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

24 czerwca 2013 17:49 | Aktualności

FINAŁ XIV OLIMPIADY DZIECI I MŁODZIEŻY

Dnia 12.06.2013r. odbył się finał XIV Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego. Uczniowie szkół z Piły i okolicznych miejscowości spotkali się na stadionie przy ulicy Okrzei by udowodnić sobie i innym kto jest najlepszy.

Jak co roku na znak otwarcia został zapalony znicz oraz odczytany apel olimpijski. Biegi sztafetowe były zwieńczeniem zawodów które trwały cały rok szkolny, okazały się nie lada wyzwaniem dla zawodników. Palące słońce nie pomagało, jednak doping kolegów dodawał sił, by jak najszybciej dobiec do mety. Zwycięzcy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.

Wśród tych drużyn nie zabrakło oczywiście naszej reprezentacji. Sztafeta 8x200m w składzie: Agata Trzaskalska, Dominika Bujanowska, Paulina Dłużniewska, Patrycja Cecka, Paweł Kraczkowski, Bartłomiej Cecki, Maciej Filip, Błażej Kołodziejski wywalczyła  IX miejsce.

Wraz z imprezą sportową swój sześćdziesiąty jubileusz obchodził Szkolny Związek Sportowy ,,Wielkopolska”. Szkołom oraz osobom zaangażowanym w działalność związku, zostały wręczone pamiątkowe odznaczenia.