"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

22 września 2013 19:52 | Aktualności

Inauguracja projektu.

     W czwartek 19 września br. odbyła się prezentacja projektu: "Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych”. Prezentację  przeprowadziła trenerka - pani Daria Herdzik. Pani Daria przybliżyła słuchaczom pojęcie wolnego oprogramowania, przypomniała obowiązujące wszystkich zasady ochrony praw autorskich, przedstawiła możliwości legalnego darmowego oprogramowania oraz zaznajomiła z programem zajęć.  

     W spotkaniu uczestniczyło 28 uczniów,  w tym 12 dziewcząt. Prezentację obserwowali zaproszeni goście: pani dyrektor Jolanta Baran i pani Sylwia Gawrońska - szkolny koordynator projektów edukacyjnych. Po spotkaniu wyłoniło się 11-osobowe Koło Zainteresowań, składające się z 8 chłopców i 3 dziewcząt. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 23 września br. o godz. 14.15.

red. Zbysław Taraciński - szkolny koordynator projektu SWOI

Przeczytano: 1124 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: