"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

24 września 2013 21:04 | Aktualności

Projekt CENTRES - Kreatywność i Przedsiębiorczość w szkołach.

Dwaj nauczyciele naszej placówki, angliści – Tomasz Znajdek oraz Tomasz Górzny uczestniczyli w sobotę, 21 września w Poznaniu w spotkaniu organizacyjnym w ramach projektu CENTRES - Kreatywność i Przedsiębiorczość w szkołach.

 Projekt CENTRES ma na celu promocję sposobów rozwoju umiejętności poszukiwanych przez przedsiębiorstwa kreatywne na poziomie edukacji ponadpodstawowej. Program CENTRES oparty jest na innowacyjnym podejściu pedagogicznym, polegającym na współpracy pomiędzy ludźmi kreatywnymi, przedsiębiorcami i uczniami, przy zastosowaniu przykładów wziętych z życia oraz mentoringu.

 Projekt CENTRES jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej i koordynowany przez British Council Polska wraz z 9 partnerami z 8 państw członkowskich (Dania, Finlandia, Estonia, Litwa, Polska, Słowenia, Czechy, Wielka Brytania).

 Efektem spotkania jest decyzja o przystąpieniu naszej szkoły do projektu. Realizować go będą uczniowie gimnazjum przy wsparciu koordynatorów wyłonionych spośród nauczycieli Zespołu Szkól w Starej Łubiance. Zakończenie projektu planuje się na późną wiosnę 2014 roku.

Przeczytano: 884 razy. Wydrukuj|Do góry