"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

21 października 2013 21:31 | Aktualności

Lekcje na basenie!

Od 4 października br. uczniowie kl. IV w ramach lekcji wychowania fizycznego, jeżdżą  na basen AQUA do Piły.
Uczniowie, pod nadzorem instruktorów, uczą się pływać, kształcą  umiejętności pływackie, korygują wady postawy. Taka lekcja wychowania fizycznego bardzo podobała się uczniom. Inna forma zajęć wychowania fizycznego wpływała również na integrację zespołów klasowych. W zajęciach na basenie z  naszymi uczniami uczestniczą uczniowie SP ze Skrzatusza.

Lekcje na basenie odbywają się raz na dwa  tygodnie i są bezpłatne. Uczniowie podzieleni są na dziesięcioosobowe  grupy, ze względu na stopień zaawansowania.

Pływania trzeba nauczyć się jak najwcześniej. Przemawiają za tym nie tylko względy bezpieczeństwa przebywania w wodzie, ale również wszechstronne korzyści, jakie dają organizmowi ludzkiemu ćwiczenia pływackie. Lęk przed wodą jest czynnikiem utrudniającym, a często uniemożliwiającym nauczanie pływania. Występuje on w mniejszym lub większym stopniu zarówno u dzieci jak i u dorosłych nie umiejących pływać. Postępy w nauczaniu w znacznym stopniu uzależnione są od umiejętności pokonania lęku.
W czasie zajęć na basenie, dzieci oswajane są z wodą i uczą się podstaw.  Te dzieci, które do tej pory nie miały styczności z zajęciami na pływalni, pierwsze lekcja pływania, a szczególnie pierwsze wejście do wody odbywają  na małym basenie, gdzie dzieci czują dno. W krótkim czasie efektem pracy była umiejętność bezstresowego korzystania z takich pomocy jak np. deska, makaron itp. oraz zanurzanie głowy z otwartymi oczami. Uczniowie, którzy mieli możliwość korzystania z basenu wcześniej, zajęcia odbywają  na duży basen, gdzie rozpoczyna się etapowy, właściwy kurs nauczania pływania.

 

red. E. Szczepaniak

więcej zdjęć ...

Przeczytano: 1349 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: