"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

23 października 2013 21:08 | Aktualności

Kolejna edycja programu "Owoce w szkole".

     Od października uczniowie klas I - III edukacji wczesnoszkolnej ponownie uczestniczą w programie Agencji Rynku Rolnego „OWOCE W SZKOLE”.

     Program Unii Europejskiej „OWOCE W SZKOLE” został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania owoców i warzyw.

     Głównymi celami programu są trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Przez dwa dni w tygodniu uczniowie otrzymują jednorazowo porcję, składającą się z wybranego produktu owocowego lub  warzywnego.

     Dzieci rozumieją dobrodziejstwa, jakie dają ich małym organizmom owoce i warzywa, dlatego chętnie jedzą: świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), świeże warzywa (marchew, paprykę słodką, rzodkiewki) i piją soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

 

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 751 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: