Dwa koncerty.

Muzyka niejedno ma imię. Otacza nas bogactwem dźwięków i różnorodnością gatunków. W dzisiejszym świecie nikt nie wyobraża sobie bez niej życia. Słyszymy ją w radio, telewizji, towarzyszy nam w filmach    i grach komputerowych.

Jednak nic nie zastąpi muzyki wykonywanej na żywo, podczas koncertów. To niepowtarzalny klimat, jaki wytwarza się pomiędzy muzykiem a słuchaczem. Dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły muzyków z ŁÓDZKIEGO BIURA KONCERTOWEGO WIRTUOZ.

I tak 22 października 2013 r. w sali sportowej szkoły odbyły się dwa koncerty w wykonaniu  duetu na klarnet i 4 saksofony w składzie:

-Janusz Witko-klarnet, saksofon sopranowy, saksofon tenorowy,

-Krzysztof Orzechowski- saksofon altowy, saksofon barytonowy.

         W pierwszym koncercie zatytułowanym „SAXOHITY” uczestniczyli uczniowie klasy VI i I-III gimnazjum. Muzycy zaprezentowali grupę instrumentów dętych, ich pochodzenie, historię i budowę. Wirtuozowską grą przeprowadzili uczniów przez świat muzyki klasycznej, jazzowej, filmowej i rozrywkowej. Nie zabrakło też muzycznych zagadek, które nasi uczniowie rozwiązali w 100%.

Drugi koncert pt. „RUSZ GLOBUSEM” skierowany został do dzieci   5-6 letnich przedszkola oraz uczniów klas I-V szkoły podstawowej.

Muzycy „wędrowali” po świecie grając utwory charakterystyczne dla Czech, Anglii, Rosji, Francji, Polski oraz Afryki Północnej i Południowej. Dzieci czynnie uczestniczyły w słuchanych utworach bawiąc się, klaszcząc czy też śpiewając. Nie zabrakło też muzycznych zagadek i drobnych upominków za dobrze odgadnięte utwory.

        W trakcie koncertu Panowie poruszyli problem uzależnień. „Zamiast ćpać lepiej grać”- wirtuozowską grą udowodnili, że warto rozwijać swoje umiejętności. Zachęcali uczniów do nauki gry na różnych instrumentach. Pokazali, że grą czy śpiewem można wyrażać swoje uczucia, emocje, pomysły. Rozwijać kreatywność i wrażliwość.

        Koncertom towarzyszyły gromkie brawa i radosna zabawa, zwłaszcza ze strony tych najmłodszych.

 

red. Ilona Piasecka

Opublikowano: 24 października 2013 13:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1204

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony