VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Mistrz Recytacji 2013"

     Dnia 25.10.2013 r. w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie  odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Gimnazjów ,,Mistrz Recytacji 2013’’.

     Naszą szkołę reprezentowały uczennice edukacji wczesnoszkolnej: Karolina Wojnowska z kl.IIa  oraz Nikola Frąckowska i Weronika Kaczmarek z kl.IIb.

     W kategorii klas IV-VI wystąpiły uczennice klasy IV: Julia Smykowska i Julia Trenzeluk, klasy V: Julia Dembowska, Martyna Cybulska, Wiktoria Musiał, Dobrosława Kubiak oraz Zuzanna Stefańczyk, kl.VI: Nikol Fil i Justyna Wojnowska.

      Nie zabrakło przedstawicielek gimnazjum. Głębię ojczystej poezji oddały interpretacje wierszy przygotowanych przez: Natalię Ptak i Wiktorię Szymanek z kl.I, Joannę Skuzę z kl.IIIa oraz Martynę Oleszczyk z  kl. IIIb.

      Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale wszystkie nasze recytatorki stanęły na wysokości zadania i pięknie zaprezentowały  wybrane przez siebie utwory poetyckie. Recytację oceniały: Pani Zuzanna Przeworska, Pani Alicja Smoguła i Pani Maria Bajerska. Jury przyznało dyplomy i nagrody  książkowe dwóm naszym uczennicom: Justynie Wojnowskiej za zdobycie I miejsca w kategorii klas IV-VI oraz Natalii Ptak za zajęcie III miejsca  w kategorii gimnazjum. Gratulujemy!

Wszystkie pozostałe recytatorki za interpretacje wierszy otrzymały dyplomy i książki.

Dziękujemy Organizatorom konkursu - Starostwu Powiatowemu w Pile oraz Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, którzy zadbali o dobrą atmosferę i słodki poczęstunek.

Jesteśmy wdzięczni naszemu  zespołowi wokalnemu ,,PIASECKA BAND’’ za akcent muzyczny rozpoczynający zmagania konkursowe.

Dziękujemy również Rodzicom: Pani Iwonie Kaczmarek, Pani Izabeli Antosz oraz Panu Patrykowi Ziarnikowi, którzy towarzyszyli swym córkom i wspierali je podczas konkursu.

Opiekę nad uczennicami sprawowały nauczycielki języka polskiego: Pani Elżbieta Sulich-Bekta i Pani Dorota Klimkiewicz.

 

Red. D.Klimkiewicz

 więcej zdjęć ...

Opublikowano: 27 października 2013 18:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1473

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony