"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

14 listopada 2013 09:45 | Aktualności

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

      11 listopada w Starej Łubiance odbywały się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których  uczestniczyli przedstawiciele naszej  szkoły: uczniowie, w tym poczet  sztandarowy w składzie: Emilia Górzyńska, Izabela Ryś i Szymon Bujanowski, nauczyciele, dyrekcja i rodzice. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji Ojczyzny przez ks. proboszcza Romana Piwońskiego. Po Mszy Św. delegacje przeszły pod pomnik - figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie jest wmurowana tablica upamietniająca "Twórców i Obrońców Polski". W międzyczasie uczennice naszej szkoły dekorowały wszystkich uczestników obchodów biało-czerwonymi kotylionami.

Pod pomnikem, po odśpiewaniu hymnu państwowego i recytacji wierszy patriotycznych przez uczennice gimnazjum: Patrycję Rachwalską, Wiktorię Szymanek i Natalię Ptak, delegacje złożyły kwiaty. 

Na zakończenie uroczystości Wójt Gmniny Szydłowo - Pan Dariusz Chrobak podziękował wszystkim przybyłym delegacjom, pocztom sztandarowym, szkołom, mieszkańcom Starej Łubianki i gminy za udział w obchodach 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

red. Zbysław Taraciński

Przeczytano: 773 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: