"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

14 listopada 2013 19:01 | Aktualności

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych.

      Dnia 9.11.2013 r. w Szkole Podstawowej nr  1 odbyła się druga runda Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej. Do rozgrywek stanęło pięć drużyn w tym i nasza.

     Mecze były rozgrywane dwa razy po 6 minut pięcioma zawodnikami (4+1) z możliwością zmian hokejowych. Niestety nasza drużyna stawiła się w niepełnym składzie będąc w osłabieniu bez jednego zawodnika. Z przyczyn losowych i nie do końca zależnych od nas mieliśmy tylko czterech zawodników. Na zawody przybyli: Hubert Kanduła, Kacper Mehlich, Norbert Sarowski i Jakub Szlajnik.

      Nasi zawodnicy będąc bez jednego zawodnika i pozbawieni rezerwy mieli do wybrania dwie opcje. Jedna polegała na tym iż możemy od razu zająć ostatnie miejsce w grupie ale w zamian reszta drużyn do nas się dostosuje i będzie grała jednym zawodnikiem mniej. Wygrane w ten sposób przez nas nawet wszystkie mecze nie miałyby żadnego znaczenia. Druga opcja oznaczała grę w osłabieniu ale z możliwością walczenia o wyjście z grupy. Nasi zawodnicy podjęli jednogłośnie odważną decyzję, że chcą walczyć o awans. Niestety przegraliśmy wszystkie mecze i zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. Udało nam się strzelić jednego bardzo ładnego gola. Chłopcy grając w osłabieniu i bez możliwości jakiejkolwiek zmiany wykazali się dużą determinacją, wolą walki i niezłomnym duchem gry od początku do samego końca.  Nie odpuszczali żadnemu przeciwnikowi, walczyli o każdą piłkę biegając dużo więcej od swoich rywali próbując w ten sposób zniwelować brak jednego zawodnika. Mimo przegrywanych meczy byli niezłomni i do każdego następnego stawali z podniesionym czołem  i wolą zwycięstwa. Prezentując taką postawę zyskali sobie wielki szacunek i podziw u wszystkich swoich rywali. Jestem bardzo zbudowany zachowaniem naszych zawodników.

red. Michał Hoga

 

Przeczytano: 842 razy. Wydrukuj|Do góry