"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

21 listopada 2013 21:58 | Aktualności

Patryk Dolny – ten, który dogonił marzenia.

      Dnia 15 listopada 2013 roku na godzinach wychowawczych gościliśmy żużlowca klubu Betard Sparta Wrocław i absolwenta naszej szkoły – Patryka Dolnego. Organizacją i prowadzeniem tego spotkania zajęło się kółko dziennikarskie Zarzuć Okiem wspierane przez pasjonata żużla - Pana Tomasza Górznego.          

            Zanim spotkanie doszło do skutku, dziewczyny z kółka dziennikarskiego poprosiły byłych nauczycieli Patryka, aby powrócili wspomnieniami do czasów, kiedy żużlowiec był jeszcze ich uczniem. Dotarły do wielu cennych informacji, poznały kilka szczegółów z gimnazjalnego życia Patryka i przygotowały dla niego niespodziankę. Były to dwie antyramy ze zdjęciami nauczycieli oraz ich wypowiedziami na temat absolwenta.

            Spotkanie rozpoczęło się od powitania żużlowca w progach naszej szkoły i przybliżenia jego osoby wszystkim zebranym. Nie da się ukryć, iż nie wszyscy znali Patryka, bądź w jakiś sposób go sobie kojarzyli. Stąd konieczność zaprezentowania go szerszej publiczności. Następnym punktem programu był krótki wywiad z Patrykiem. Mogliśmy dowiedzieć się m. in. jak wspomina naszą szkołę, w jaki sposób przebiega jego kariera, jakie jest jego marzenie i kto jest jego idolem. Po uzyskaniu odpowiedzi na te, jak się okazało niełatwe pytania, publiczność miała jedyną i niepowtarzalną okazję dopytać o szczegóły, które ich ciekawią. Jak się okazało, płeć żeńska była zainteresowana tym, czy Patryk ma dziewczynę :)

            Żużlowiec należycie przygotował się do spotkania z młodzieżą. Przywiózł ze sobą kevlar, kask, buty, rękawice, gogle, czepki. Niestety, mimo chęci, nie mógł on zaprezentować motocykla, na którym się ściga, ponieważ jest to własność klubu Betard Sparta Wrocław.

            Dopełnieniem całości spotkania były filmy ze startów Patryka, przygotowane przez Pana Tomasza Górznego. Nikt nie wyszedł ze spotkania niezadowolony, bowiem każdy mógł wziąć od Patryka autograf (nawet na ręku) i zrobić sobie z nim zdjęcie :)

           

            Pragniemy gorąco podziękować Dyrekcji Szkoły, Panu Tomaszowi Górznemu, ale przede wszystkim Patrykowi, za umożliwienie nam udziału w tak interesującym spotkaniu.

 

Red. Kółko dziennikarskie Zarzuć Okiem

Przeczytano: 1189 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: