"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

25 listopada 2013 21:09 | Aktualności

Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych.

Mamy srebro!!!

Dnia 20.11.2013 r. w Wysokiej odbył się finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych. Do zawodów przystąpiło sześć najlepszych drużyn w całym powiecie pilskim, w tym reprezentacja naszej szkoły.

Początkowo nasza męska drużyna nie wykazywała najlepszej formy. Na szczęście podczas rozgrzewki w drużynę wdarł się prawdziwy duch walki. Spokojne strzały na bramkę,  stonowane akcje na początku rozgrzewki, zaczęły szybko nabierać tempa. Nie pozostało nic innego, jak rozpocząć emocjonujące zawody!

Zanim to nastąpiło, uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał burmistrz Wysokiej, pani dyrektor gimnazjum w Wysokiej oraz przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego.

Do pierwszej rozgrywki nasi chłopcy przystąpili dość zdecydowanym i szybkim krokiem. Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego z Piły. Sędzia zagwizdał i ruszyli… Szybkie tempo gry od pierwszego gwizdka, zgrane podania i dobra gra w obronie, zaowocowały wygraną w  meczu wynikiem 1:0, dzięki bramce Bartłomieja Ceckiego. Po krótkiej przerwie przyszedł czas na kolejny mecz, tym razem z drużyną z Łobżenicy. Po wielu nieudanych strzałach na bramkę, mecz zakończył się remisem 0:0. Po podsumowaniu wyników w grupie okazało się, że naszym zawodnikom udało się zdobyć I miejsce i awansowali do półfinału. Po fazie grupowej w zawodach nastąpiła przerwa na pyszna drożdżówkę i ciepłą herbatę (z cukremUśmiech).

W półfinale zagraliśmy mecz z zawodnikami z Wyrzyska. Grywaliśmy wcześniej  z tym zespołem, ale pojedynki kończyły się przegraną naszej drużyny. Tym razem, podczas tych mistrzostw, nasi zawodnicy stanęli do pojedynku bez żadnych kompleksów, z podniesionym czołem. Uwierzyli, że dopóki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe. Dzięki takiemu podejściu do gry, przez cały czas trzymaliśmy równe tempo i graliśmy na wysokim poziomie. Nasi walczyli jak lwy!! Rezultatem tego była wygrana meczu 2:0! Bramki zdobyli Bartłomiej Cecki i Paweł Kraczkowki. Tym sposobem dostaliśmy się do ścisłego finału!!!

W finałowych rozgrywkach spotkaliśmy się z drużyną Gimnazjum nr 4 z Piły. Mecz był bardzo zacięty, a każda drużyna starała się wygrać. Niestety, nie udało nam się wywalczyć zwycięstwa. Jedyną bramkę w tym meczu dla naszej drużyny zdobył, niezastąpiony tego dnia, Bartłomiej Cecki. Przegraliśmy 1:3.

Mimo przegranej w finale, występ w tych zawodach należy uznać za bardzo udany, bo drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal oraz puchar burmistrza Wysokiej.

Dawno nasi zawodnicy nie stawali na podium. Wraz z trenerem Krzysztofem Górzyńskim, ciężko pracowali na ten sukces. Mamy naprawdę  doskonały zespół, który może śmiało rywalizować z każdą drużyną w powiecie i województwie. To powód do dumy i ogromnej satysfakcji. Jako naoczny świadek tych wydarzeń  jestem szczęśliwy, że mogłem być razem z naszymi zawodnikami, wpierać ich oraz zagrzewać do walki głośnym dopingiem Uśmiech. Wszystkim zawodnikom i trenerowi składamy szczere gratulacje oraz wyrazy uznania. Bardzo dziękujemy i prosimy o więcej Uśmiech.

Do turnieju zostali powołani następujący zawodnicy:

 • Błażej Purtak
 • Mateusz Tchorek
 • Bartłomiej Cecki
 • Robin Gawroński
 • Paweł Kraczkowski
 • Andrzej Lenartowicz
 • Dominik Lenartowicz
 • Patryk Wicha
 • Kacper Kanduła
 • Mateusz Ptak

Po zawodach tak ukształtowała się lista sześciu najlepszych drużyn powiatu pilskiego:

 1. Gimnazjum nr 4 Piła
 2. ZS Stara Łubianka
 3. Gimnazjum w Wyrzysku
 4. Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile
 5. Gimnazjum  Łobżenica
 6. Gimnazjum Wysoka

Red. Michał Hoga

Przeczytano: 1004 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: