"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

15 grudnia 2013 17:53 | Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach

     14 grudnia br. miały miejsce Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach. Zawody odbyły się w Zespole Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile. W zmaganiach szachowych  brały udział  czteroosobowe drużyny z dziesięciu szkół naszego powiatu. Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, tempem 15 min. na partię dla zawodnika.

Naszą szkołę godnie reprezentowały osoby: Kacper Marchwant (kapitan drużyny) oraz Robin Gawroński, Bartłomiej Cecki i Gabriela Perlińska. Drużyna  uplasowała się na 4 miejscu, a warto podkreślić, że niecały punkt dzielił nas od zajęcia trzeciego miejsca.  Graczom gratulujemy  doskonałych umiejętności  gry  i strategicznego myślenia. Nauka gry w szachy pozwala niewątpliwie odkryć, określić i rozwijać twórczy potencjał, który drzemie w każdym młodym człowieku.

Red. Ewa Gzik

Przeczytano: 987 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: