,,BAJKOWY ŚWIAT’’

     Dnia 10.04.2014r. w Rogozińskim Centrum Kultury odbył się XIX Konkurs Wiedzy ,,Bajkowy Świat’’. Jego celem jest popularyzowanie czytelnictwa literatury dziecięcej wśród najmłodszych czytelników. W eliminacjach pisemnych członkowie trzyosobowych drużyn  odpowiadają  indywidualnie na pytania, a suma punktów  zdobytych  przez poszczególnych zawodników kwalifikuje drużynę do ścisłego finału.

       Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Trzeba było przeczytać baśnie J.CH. Andersena oraz utwory: C.Collodi ,,Pinokio’’ i Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn’’.Pytania dotyczyły również znajomości bajek filmowych i telewizyjnych. Należy dodać, że były one bardzo szczegółowe, a czas na udzielenie odpowiedzi – ograniczony.

      Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy IV: Julii Borkowicz, Julii Smykowskiej oraz Julii Trenzeluk, które reprezentowały naszą szkołę i znalazły się w finale! Kilkutygodniowe przygotowania zakończyły się sukcesem.  Nasza drużyna była jedną z dziesięciu najlepszych spośród trzydziestu drużyn, które w tym roku przystąpiły do konkursu.

       Uczennice zostały przygotowane przez polonistki: Panią Paulinę Kurasz i Panią Dorotę Klimkiewicz, które składają serdeczne podziękowania Rodzicom finalistek za zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy również uczennicy klasy IV - Kornelii Przybylskiej (zawodniczce rezerwowej) za wytrwałość i wytężoną pracę.

       Drugą drużynę naszej szkoły, a reprezentującą filię Biblioteki Publicznej Gminy Szydłowo, stanowili  Krystian Kalinowski, Jakub Kotlarz i Maciej Mackiewicz. Chłopcy z klasy III wprawdzie nie dostali się do finału, ale poznali poziom wymagań i atmosferę konkursu. Mamy nadzieję, że ta wiedza zaprocentuje w przyszłym roku! W przygotowaniach konkursowych brała również udział Oliwia Bajer - zawodniczka rezerwowa. Drużynę przygotowywała Pani Beata Taracińska.

       Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała Pani Kamila Olszewska.

Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek dla uczestników i opiekunów.  Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Kolejna edycja konkursu za rok. Zachęcamy przyszłych uczniów klas II-IV szkoły podstawowej do czytania książek i udziału w tym konkursie.

Red. P. Kurasz, D. Klimkiewicz, B. Taracińska

Opublikowano: 15 kwietnia 2014 22:11

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1123

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony