"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

22 kwietnia 2014 17:50 | Aktualności

Wielkopolski Turniej Orlika 2014

  Dnia 06.04.2014 r. na boisku ,,Orlik” przy Zespole Szkół nr  2 odbyła się I runda eliminacyjna turnieju piłkarskiego. Do rozgrywek stanęło sześć drużyn w tym i nasza- "Zespół Szkół NR 2 IM. Królowej Jadwigi", Zespół Szkół w Szydłowie, "Szkoła Podstawowa NR 4 Piła", Szkoła Podstawowa NR 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile, "UKS 12", "Szkoła Podstawowa Ujście", "Zespół Szkół Stara Łubianka".

     Mecze były rozgrywane dwa razy po 8 minut sześcioma zawodnikami (5+1) z możliwością zmian hokejowych. Niestety nasza drużyna stawiła się w niepełnym składzie będąc w osłabieniu bez jednego zawodnika. Z przyczyn nie do końca zależnych od nas i nadal niewyjaśnionych, już po raz drugi nasza drużyna miała tylko pięciu zawodników. Na zawody przybyli: Hubert Kanduła, Kacper Mehlich, Paweł Zaremba, Jakub Wyrwas, Marek Szczepański. Drużynę zasilił Jakub Mehlich, który na turniej przybył z tatą. W pierwszym meczu dzielnie bronił naszej bramki, w drugim meczu zagrał w polu. Nasi zawodnicy pozbawieni rezerwy mieli bardzo duży problem. Z meczu na mecz widać było ogromne zmęczenie naszych zawodników, jednak dzielnie walczyli o wyjście z grupy. Niestety przegraliśmy wszystkie mecze i zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. Na duże brawa zasługuje Hubert, któremu w ciągu 5 minut udało się strzelić trzy przepiękne gole. Chłopcy grając w osłabieniu,  bez możliwości jakiejkolwiek zmiany wykazali się dużą determinacją, wolą walki i niezłomnym duchem gry od początku do samego końca.  Nie odpuszczali żadnemu przeciwnikowi, walczyli o każdą piłkę. Prezentując taką postawę zyskali sobie wielki szacunek i podziw u wszystkich swoich rywali.

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 1097 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: