"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

18 maja 2014 17:48 | Aktualności

Siedem medali na Grand Prix Piły.

08 maja br. zakończyła się XVIII edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Organizatorem Pilskich Czwartków LA od 1997 roku jest Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile.


Po zmaganiach, jesiennych i zimowych, wyłoniono uczniów z najlepszymi wynikami, spełniających regulaminowe wymagania, którzy zakwalifikowali się na Grand Prix Piły Pilskich Czwartków LA. Kwalifikacje do udziału w Grand Prix Piły zdobyło 275 dzieci. Z terenu miasta Piły kwalifikację zdobyły dzieci ze szkół podstawowych nr 1, nr 2, nr 4, nr 5, nr 7, nr 12, ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, Salezjańska Piła  i SP STO Piła. Z powiatu i regionu pilskiego kwalifikację uzyskały dzieci ze szkół podstawowych z miejscowości Bądecz, Wyrzysk, Szydłowo, Skrzatusz, Miasteczko Krajeńskie, Stara Łubianka, Kosztowo, Czarnków, Połajewo, Pęckowo, Gostomia, Chodzież, Wałcz i Krzyż Wielkopolski.

Z naszej szkoły była to grupa 26 młodych sportowców.
Meeting Grand Prix Piły odbył się na stadionie przy ulicy Żeromskiego. Wzięły w nim udział dzieci, które otrzymały nominację poprzez starty w rundzie jesiennej i wiosennej Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zgodnie z regulaminem startowały w kategorii dziewcząt i chłopców z roczników 2001, 2002 i 2003, w dwóch z 7 konkurencji (rzut piłką palantową, skok wzwyż, skok w dal, bieg na 60 m, bieg na 300 m, bieg na 600 m , bieg na 1000 m).

Uroczystej ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali prezydent Piły Piotr Głowski, wicestarosta Kazimierz Sulima i dyrektor MOSiR w Pile Dariusz Kubicki.
Za zwycięstwo, drugie i trzecie miejsce dzieci otrzymały medale, dyplomy i upominki. Nasza ekipa zdobyła 7 medali

4 złote – Weronika Spławska(03) – bieg 300m,

Konrad Jankowski(03) – Skok w dal i bieg na 60m,

Kacper Mehlich(02) – skok wzwyż

 1 srebrny – Patryk Wajer(03) – skok w dal

 2 brązowe – Adriana Chyl (03) – bieg na 300m, Jakub Szlajnik(01) - skok wzwyż


Po weryfikacji wyników wyłoniona zostanie reprezentacja regionu pilskiego na Finały Ogólnopolskie Czwartków LA, które po raz trzeci odbędą się w Łodzi 21- 22 czerwca br. na stadionie lekkoatletycznym AZS. Na Grand Prix Polski reprezentacja Piły i regionu zmierzy się z rówieśnikami z całego kraju. Życzymy rekordów życiowych podczas  startów w Łodzi.

 

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 1238 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: